3 października 2020

Dla fanów Harrego Pottera

By Natan

Jeżeli spojrzymy wstecz to śmiało możemy stwierdzić, że niektóre książki to wielki fenomen, który trwa przez wiele, wiele lat. Można tutaj chociażby wymienić opowieści o słynnym Sherlocku Holmesie, który rozwiązywał wiele zagadek w Wielkiej Brytanii. Przecież nie można zapominać również o Wiedźminie, który pochodzi z polskiego rynku. Wśród innych propozycji można wymienić też sagę Zmierzch – opowieść o dziewczynie i wampirze, którzy pokochali się wielką miłością. Wśród takich fenomenalnych postaci znajduje się również młody Harry Potter. Jeżeli ktoś lubił ta magiczną sagę, to koniecznie powinien sięgnąć po “Quidditch przez wieki – ilustrowany” J.K. Rowling (https://www.taniaksiazka.pl/quidditch-przez-wieki-ilustrowany-joanne-kathleen-rowling-p-1413554.html).

Książka z książki

Harry Potter – młody czarodziej o niezwykłych zdolnościach, który był w stanie zwyciężyć zło. Trzeba przyznać, że jego umiejętności, chociaż sam o nich do końca nie wiedział były naprawdę wielkie. Każda książka sprzedawała (i sprzedaje się nadal) w ogromnym nakładzie, zapewniając J.K. Rowling niesamowitą sławę. Na fali popularności autorka postanowiła, ze stworzy kilka dodatkowych książek, które związane są z całą serią. Jedną z nich jest “Quidditch przez wieki – ilustrowany“. Co bystrzejsi czytelnicy całej serii doskonale wiedzą, że jest to książka, która tak naprawdę wystąpiła na kartach powieści głównej serii o Potterze. Można ją było znaleźć w bibliotece znajdującej się w Hogwarcie. W fikcyjnej opowieści autorem tej pozycji był Kennilworthy Whisp, czyli największy znawca tej gry. J.K. Rowling postanowiła, że ta książka ujrzy światło dzienne w świecie rzeczywistym i postanowiła ją wydać też pod takim pseudonimem. Realia została utrzymane.

Magiczna gra

Jeżeli ktoś chce się dowiedzieć na czym dokładnie polega ta gra i jakie obowiązują w niej zasady, to koniecznie powinien tutaj zajrzeć. Wszystko jest tutaj bardzo dokładnie wyjaśnione. Do tego można znaleźć tutaj informacje o najsłynniejszych drużynach, które odnoszą sukces w igrzyskach w tej grze. Bowiem qudditch, tak jak piłka nożna, jest grą nie tylko dla szkół, ale również światową i można załapać się do jednej z najlepszych drużyn. Oprócz tego, w książce znaleźć można wszystkie potrzebne informacje odnośnie piłek, jakie biorą udział w grze i nie tylko. Całość została wzbogacona pięknymi rysunkami i grafikami, które w jeszcze lepszy sposób pozwala na wyobrażenie sobie wszystkiego. Ta pozycja będzie cennym nabytkiem dla wszystkich osób, które kochają Harrego Pottera i jego magiczny świat.

Zdjęcie utworzone przez freepik – pl.freepik.com